Волейболистите прекършиха „Марек“ след колебливо начало

Тимът на „Добруджа 07“ изпревари след тайбрек съперника в класирането на Суперлигата

Мъжкият волейболен отбор на „Добруджа 07“ стартира с победа новата 2021 г. Избраниците на треньора Мирослав Живков се наложиха с 3:2 гейма над „Марек Юнион-Ивкони“ /Дупница/. Срещата премина без публика в зала „Добротица“, като бе отложена от 4-ти кръг на Суперлигата – Първа осмица и предложи доста интригуващи моменти. Гостите влязоха по-мобилизирани в мача, за да вземат изненадващо първите две части с 26:24 точки. Макар догонващи в резултата, домакините постепенно започнаха да намират баланс в играта и закономерно наложиха волята си. Те измъкнаха третия гейм след 25:21, а в четвъртия бяха още по-убедителни – 25:18, с което се стигна до тайбрек.

В петата решителна част добруджанските състезатели демонстрираха освен майсторски изпълнения, а също воля и характер. Благодарение на тях обърнаха нещата до 15:11 в своя полза и ликуваха с крайното 3:2 гейма. За сетен път над всички с реализаторските си качества в редиците на домакините бе Жулиен Георгиев. Диагоналът се отчете с 25 точки, а след него по успеваемост останаха Димитър Маринков /18 т./ и Мартин Мечкаров /17 т./. Благодарение на спечелените точки срещу „Марек“ добричлии изпревариха съперника в класирането и вече са втори. По програма в следващия шампионатен кръг те са гости. На 22 януари трябва да пътуват до Разлог за сблъсък с местния „Пирин“, като срещата е от 6-ти кръг.         „Добруджа 07“ игра в състав: Д. Маринков, Ж. Георгиев, Л. Телкийски, Д. Чавдаров, М. Мечкаров, В. Рагин, Н. Тодоров – либеро /Кр. Гайдарски, Св. Арнаудов, Хр. Димитров/.