„Добруджа 07“ наруши баланса след поредна загуба

Петото поражение през сезона дойде в новата зала на „Левски“ в София

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ допусна пета загуба от началото на сезона в Суперлигата на България – Първа осмица, с което наруши положителния си баланс. Освен това добричлии сдадоха третата позиция, на която се настани днешният им съперник – „Левски“. Отборът на „сините“ надделя с 3:0 гейма в отложената среща от V кръг, състояла се в новата им зала в София. Отделните части бяха затворени от домакините с 25:17, 25:17 и 25:18 точки. Столичани влязоха вихрено в двубоя и с добре организирана игра спечелиха като на един дъх първите два гейма.

Добруджанци се посъбудиха едва в третата част, като равновесието се запази до 7:7. След това избраниците на треньора Мирослав Живков отново проявиха колебания, позволили на „сините“ да дръпнат в резултата. Дистанцията се запази до заключителните разигравания и състезателите на „Левски“ се поздравиха със заслужен успех. В 10 кръг добричлии приемат в зала „Добротица“ състава на „Монтана“, като мачът е насрочен за 16 февруари.        За „Добруджа 07“ играха: Г. Манчев,  Д. Маринков, Ж. Георгиев, М. Мечкаров, Д. Чавдаров, В. Рагин, Н. Тодоров - либеро /М. Ананиев, Л. Телкийски, Св. Арнаудов, Хр. Димитров/.