Волейболистите счупиха каръка и подчиниха „Монтана“

„Добруджа 07“ се върна на победния път след серия от четири загуби

Мъжкият волейболен тим на „Добуджа 07“ отново се измъчи, но взе победа с 3:2 гейма над „Монтана“. Срещата от X кръг в Суперлигата – Първа осмица, се състоя без публика в зала „Добротица“ и премина през доста обрати, за да се достигне в отделните части до 25:21, 17:25, 25:22, 24:26 и 15:11 точки. Добричлии „не изневериха“ на себе си, имайки предвид резултатите в предните шампионатни мачове, и за сетен път доведоха двубоя до тайбрек. Преди това избраниците на треньора Мирослав Живков имаха надмощие и държаха контрола в мача в свои ръце. След 2-1 в своя полза, в четвърти гейм домакините поддържаха лека преднина и контролираха събитията до 24:22. Очакванията, че двубоят ще приключи в полза на добруджанци, бяха опровергани от младата формация на Даниел Пеев.

Монтанчани се възползваха от колебанията и серията от грешки в добричките редици, за да осъществят пълен обрат, вкарал срещата в тайбрек. В него добричлии запазиха концентрация, сведоха грешките до минимум, което им позволи да дръпнат с 9:3. Предвид този резултат, все повече се лимитираха опциите със знак изненада, като в крайна сметка се стигна рутинно до 15:11 и победа №5 за добруджанци в шампионата. С баланс от пет успеха и пет загуби /16 точки/ те заемат пета позиция във временното класиране. А в XI кръг, на 26 февруари, следва гостуване в Дупница на „Марек Юнион – Ивкони“.              За „Добуджа 07“ играха: Г. Манчев, Д. Маринков, Ж. Георгиев, М. Мечкаров, В. Рагин, Д. Чавдаров, Н. Тодоров – либеро /М. Ананиев, Св. Арнаудов, Л. Телкийски/.