Само точка от „Гнездо на орли“ отмъкнаха добруджанци

Преднина от два гола в Разград не успяха да съхранят „жълто-зелените“

Добрият си пролетен старт в първенството на Втора футболна лига затвърди отборът на „Добруджа. В мач от XIХ кръг добричлии направиха 2:2 в Разград срещу „Лудогорец 2“. Гостите от Добрич влязоха по-мобилизирано в битката на един от терените в „Гнездо на орли“ и закономерно поведоха с 2:0. Резултатът бе открит в 18-ата минута от Иван Винков, наказал грешка в съперниковата отбрана, в която личаха имената на чужденците Козмин Моци и Драгош Григоре. Преднината на водения от Светослав Петров тим се запази до почивката. В началото на второто полувреме с дебютен гол в официален двубой за добруджанци се отчете друго ново попълнение – Димитър Алексиев. Нападателят опъна мрежата в 53-ата мин. и вдъхна допълнителна доза увереност сред съотборниците си.

Домакините обаче проявиха непримиримост и резервата Хюсеин Кельовлуев намали в 62-ата минута. Финалният шурм на младите състезатели от Разград се увенча с успех в 86-ата мин., когато с точен завършващ удар Цветослав Петров спаси точката за „орлите“. Благодарение на равенството „жълто-зелените“ събраха актив от 20 пункта, отреждащи им 10-о място във временното класиране. В ХХ кръг на стадион „Дружба“ гостува отборът на „Спортист“ /Своге/, като мачът е насрочена за 27 февруари /събота/.               „Добруджа“ започна срещата в състав: Ив. Василев, Б. Чуканов, Пр. Петров, Г. Илиев, Цв. Радев, Як. Идризов, М. Пушкаров, Цв. Илиев, Д. Алексиев, Ах. Адемов, Ив. Винков.