До първи медал на гюле при дамите достигна СКЛА „Добрич“

Шампионатът на България по лека атлетика под 16 години се проведе в зала „Асикс арена“

Исторически първи медал в тласкането на гюле в дамското направление влезе във витрината на СКЛА „Добрич“. Той стана притежание на Мариела Маркова, която спечели бронз от Националния шампионат за момичета и момчета под 16 години. Възпитаничката на треньора Галин Костадинов направи силно състезание в столичната зала „Асикс арена“, което и позволи да намери място на почетната стълбица. В сектора при момчетата в София се изявява съотборникът на медалистката Георги Пехливанов, завършил на шеста позиция в крайното класиране.

Дебют в тази възрастова група при девойките на национално ниво направи Магдалена Христова. Тя мери сили в бягането на 800 и 1500 метра, и въпреки че не попадна сред призьорите, остави добри впечатления с изявите си на пистата. Пред атлетите от СКЛА „Добрич“ в края на седмицата предстои ново изпитание. Касасе се за зимния шампионат по хвърляния, който ще се състои в Русе. Галин Костадинов смята да заложи на поне 15 състезатели. Те ще покрият всички дисциплини от програмата, включваща възрастта под 18 години, за да се стигне до мъже и жени.