Добруджа и Любимец завършиха наравно

Въпреки желанието и на двата отбора - Добруджа и Любимец, да спечелят трите точки, мачът между тях завърши без отбелязани голове.

В мач от 11 кръг на Източната Б група, игран пред близо 1 000 зрители на стадион "Дружба" в Добрич, Добруджа и Любимец завършиха 0:0.

Още в третата минута гостите можеха да открият, но Илиян Трифонов, останал сам срещу вратаря на добричлии, би в аут.

След 9 мин. добруджанци достигнаха до отлична възможност. Недко Ангелов намери Славомир Илиев непокрит около точката на дузпата, но нападателят би твърде слабо в ръцете на вратаря.

Последваха 20 много силни минути за Добруджа, но домакините не успяха да оползотварят игровото си превъзходство.

В 34 мин. гостите от Любимец изтърваха най-чистото положение в мача. Кирил Георгиев излезе очи в очи с Радомиров, страничният съдия вдигна флага за засада, но главният не уважи решението му и позволи играта да продължи. Нападателят на Любимец финтира стража на добричлии, но своевременно Флоров се върна и парира удара му.

През втората част и двата отбора демонстрираха, че точката не ги задоволява и до последно търсиха победата.

Най-добрата възможност за добричлии след почивката се откри 2 мин. преди края. Кяшиф Фахрединов центрира успоредно на голлинията към Николай Станков, но той не успя да намери очертанията на вратата на Любимец.

С добавената днес точка, Добруджа вече има 11 в актива си и заема осмо място в класирането.