„Добруджа 07“ се свлече в класирането след нова загуба

Добричлии отстъпиха отново след тайбрек, този път у дома от „Левски“

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ продължи с колебливите си изяви в последните срещи от първенството в Суперлигата на България – Първа осмица. В мач от XII кръг добричлии отстъпиха с 2:3 гейма в зала „Добротица“ пред „Левски“ /София/. Поражението бе седмо от началото на шампионата за домакините, които се свлякоха до шестата позиция в класирането. В отделните части избраниците на треньора Мирослав Живков бяха надиграни от „сините“ с 22:25, 21:25, 25:12, 25:20 и 8:15. Гостите от столицата бяха по-съсредоточени в първите два гейма, което се оказа решаващо, за да дръпнат с 0-2. В третата част добруджанци промениха изцяло игровото си поведение на полето и отнесоха съперника с впечатляващото 25:12.

Домакините вложиха доста усилия да се върнат в двубоя в четвърти гейм, когато методично бележеха точка сред точка, което в крайна сметка им позволи да доведат нещата до тайбрек. В него състезателите на „Левски“ постепенно се посъвзеха и вдигнаха гарда, а с това достигнаха до финалното 3:2 и взеха втора победа за първенство над „Добруджа 07“. В следващия шампионатен кръг на 10 март добричлии се изправят отново на мрежата у дома срещу „Пирин“ /Разлог/. Паралелно с битките в Суперлигата на добруджанци им предстои изпитание и в полуфиналната фаза на турнира за Купата на България. Мачовете от този етап ще се състоят на 18 март в Пазарджик. На пътя им в зала „Васил Левски“ се изправя съставът на „Монтана“. В другата двойка преди финала жребият отреди да спорят домакините от „Хебър“ и „Нефтохимик“ /Бургас/.