До точка в Горна Оряховица достигнаха добруджанци

Димитър Алексиев реализира за 1:1 с красив гол от въздуха

Футболният отбор на „Добруджа“ взе точка на терена на съперник от долната половина на таблицата във Втора професионална лига. Избраниците на треньора Светослав Петров направиха 1:1 при гостуването на „Локомотив“ /Горна Оряховица/ в изтеглен мач XXI кръг на първенството. Независимо от по-активната игра на гостите в началните минути на двубоя, първи до попадение достигнаха „железничарите“. То дойде след дузпа за игра с ръка в нак. поле на добрички състезател в 38-ата минута. Точен от бялата точка бе опитният Владислав Мирчев, реализирал хладнокръвно за 1:0.

Негативният резултат за „жълто-зелените“ се запази до 57-ата мин., когато организираха образцова контраатака. Влизане по десния фланг на Ерик Почански завърши с точно центриране към централния нападател Димитър Алексиев, който с хубаво воле опъна мрежата за 1:1. В оставащите минути до края двете единайсеторки решиха да не рискуват излишно и статуквото се запази. Със спечелената точка добричлии събраха актив от 21 пункта, отреждащи им 10-о място във временното класиране. В следващия шампионатен кръг, насрочен за 10 март /сряда/, на стадион „Дружба“ гостува „Нефтохимик“ /Бургас/.                   „Добруджа“ започна срещата в състав: Д. Илиев, Б. Чуканов, Пр. Петров, Г. Илиев, Цв. Радев, Як. Идризов, Ер. Почански, Цв. Илиев, Д. Алексиев, Ах. Адемов, Ст. Митев.