Пред претендент за елита се огънаха „жълто-зелените“

Добричлии поведоха, но загубиха срещата в София срещу „Локомотив“

Футболният отбор на „Добруджа“ не успя да се противопостави на терена на „Локомотив“ /София/ и отстъпи с 1:4. Срещата от ХХIII кръг на Втора лига в столичния квартал „Надежда“ започна успешно за добричлии, които поведоха в резултата. Точен в 9-ата минута бе Мирослав Пушкаров, изпреварил в нак. поле вратаря на „железничарите“ Божидар Митрев и оползотвори центриране на Стефан Митев. Тимът на „Локомотив“, който се бори за промоция за елита, възстанови равновесието в 17-ата мин. по малко куриозен начин. Левият бранител Мики Орачев напредна в добричката половина с желание да намери някой от съотборниците си в атака, след което топката прелетя изненадващо над стража на „жълто-зелените“ Димитър Илиев и се оплете в мрежата за 1:1.

Десет минути по-късно домакините осъществиха обрат чрез Матеус Дуарте. Бранителят засече топката с глава на далечна греда и в купа от играчи я насочи зад голлинията. В 31-ата мин. резултатът набъбна, след като Светослав Диков получи пас зад гърба на добруджанската отбрана и не сгреши - 3:1. И след почивката столичани продължиха да доминират на терена, а игровото превъзходство им позволи да достигнат до четвърто попадение. Негов автор в 89-ата мин. стана резервата Томислав Павлов, с което сложи точка на спора. Добричлии са десети в класирането с актив от 24 точки. В XXIV кръг на стадион „Дружба“ гостува „Миньор“ /Перник/, а двубоят е насрочен за 20 март.   За „Добруджа“ играха: Д. Илиев, Б. Чуканов /46` - Ив. Вихренов/, Пр. Петров, Ах. Адемов /87` - Д. Василев/, Цв. Радев, М. Пушкаров, Ив. Цачев /72` - М. Максимов/, Як. Идризов /46` - Ал. Виденов/, Д. Алексиев, Цв. Илиев, Ст. Митев.