„Добруджа 07“ прескочи „Монтана“ и е на финал за Купата

Добричлии сразиха съперника с убедителното 3:0 гейма в Пазарджик

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ се класира за финала в турнира за Купата на България. Добричлии придобиха това право след като сразиха с 3:0 гейма в полуфинала състава на „Монтана“. Отделните части в зала „Васил Левски“ в Пазарджик бяха спечелени от избраниците на треньора Мирослав Живков с 25:20, 26:24 и 25:23 точки. В битка за трофея утре /19 март/ добруджанци се изправят на мрежата от 19,30 часа срещу победителя от двойката между домакина „Хебър“ и „Нефтохимик“ /Бургас/, играли един срещу друг по-късно след първия полуфинал в надпреварата. Добричките състезатели надделяха над съперника от северозапада със спокойствие, самочувствие и увереност във възможностите си. „Зелените“ влязоха по-мобилизирано в мача и държаха водачеството в резултата през първия гейм, който затвориха с 25:20 в своя полза.

През втората част ролите се размениха и монтанчани отвориха преднина между 3-5 точки. Това развитие се запази до 17:17, след което започна играта на нерви. С по-здрави такива се оказаха добруджанци, които със солидни действия на блокада прекършиха съперника с 26:24. Третият гейм тръгна със служебна точка за „Монтана“, след като Димитър Маринков получи червен картон. Воденият от Даниел Пеев отбор отново вдигна гарда, но до средата на честта. След 15-ата точка добричлии възстановиха равновесието, а благодарение на хладнокръвието и по-големия си опит достигнаха до пълен обрат и крайното 3:0. Предстоящият финал е пети в историята на ВК „Добруджа 07“ за купа „България“, като в клубната витрина има завоювани две отличия и две загубени финални битки. Най-резултатен в двубоя в Пазарджик бе Мартин Мечкаров, реализирал 19 точки. Жулиен Георгиев също се представи на обичайното си високо ниво и допринесе за успеха с 13 точки.