„Нефтохимик“ приключи сезона за „Добруджа 07“

Бургазлии продължават борбата за титлата след 3-часова драма в зала „Добротица“

Волейболистите на „Добруджа 07“ приключиха тазгодишното си участие в Суперлигата на България в четвъртфиналната фаза на първенството. В препъникамък за добричлии в надпреварата се оказа тимът на действащите шампиони от „Нефтохимик“. Бургазлии продължават напред в състезанието след 2:0 победи. Вторият им успех дойде в зала „Добротица“ с 3:2 гейма след малко над три часа игра. Резултатът е повторение на този от финалния двубой в турнира за Купата на България в Пазарджик, когато братя Братоеви и компания отново триумфираха. В изминалия мач „Нефтохимик“ надделя с 25:23, 25:23, 15:25, 29:31 и 15:13. Наставникът на домакините Мирослав Живков не можеше да разчита пълноценно в срещата на изпитващите здравословни проблеми Мартин Мечкаров и Венцислав Рагин. Въпреки това домакините се бориха мъжки и се добраха до тайбрек, след като допуснаха съперникът да дръпне с 0-2. Колебанията в действията на добруджанци през първата част бяха използави от лидерите в редиците на бургазлии.

Това им позволи още в средата на този гейм да отворят разлика от 3-4 точки. В разключителните разигравания обаче домакините съумяха да върнат интригата за 23:23. В тези моменти класата на гостите се оказа решаваща и те наклониха везните след 23:25 в своя полза. Подобно развитие предложи и втората част, когато „зелените“ се посъбудиха в края, но без желаня ефект и с 23:25 съперникът дръпна с 0-2. Третият гейм премина изцяло под диктовката на „Добруджа 07“, чийто състезатели наложиха превес с убедителното 25:15. Благодарение на проявените воля и характер те си спечелиха тайбрек след инфарктни зазигравания в четвъртата част, в която отстъпваха с 19:21 точки. С концентрирана игра на мрежата добричлии изтръгнаха успеха с 31:29. Техническото прекъсване в петата част дойде при резултат 7:8 за гостите, превърнал се в повратен момент в мача. „Нефтохимик“ наложи психологически превес след три поредни точки, за да се ликува с финалното 15:13 и участие в полуфиналния етап на първенството. Равносметката за „Добруджа 07“ е 6-о място през редовния сезон и участие в сблъсъка за трофея в турнира за купа „България“. Дали това са удовлетворяващи постижения за треньорския щаб и ръководството на клуба ще стане ясно съвсем скоро, когато се направят детайлни анализи и начертае план за действие през следващата спортно-състезателна година.