Седем медала завоюваха каратистите от КБС „Калиакра” на Държавното първенство по олимпийско карате

С четири златни, един сребърен и два бронзови медала се завърнаха младите спортни надежди от Клуба по бойни спортове „Калиакра” в Каварна от Държавното първенство по Олимпийско карате за всички времена. Това съобщи за Добрич онлайн треньорът на клуба сенсей Ариф Арифов.

Турнирът се проведе в зала Арена Армеец, като в него участие взеха 650 състезатели от над 30 клуба от цялата страна. Каварна беше представена от 9 каратеки.

Шампиони на България за 2021 година станаха Иванина Димитрова в стил "КУМИТЕ" инд. за деца в кат. + 44 кг., Габриела Дончева в стил "Кумите" инд. за деца до 40 кг., Дамиан Янев в стил "Кумите" инд. за деца + 52 кг. и Яна Якимова в стил "Кумите" за деца до 49 кг.

Вицедържавен шампион стана Георги Тодоров в стил "КУМИТЕ" за "Джуниори" до 55 кг., а бронзови медали спечелиха Димитър Стоянов в стил " Кумите" за деца до 40 кг и Ресми Бобев в стил "Ката" за мъже.

Сенсей Арифов отправя специални благодарности към Община Каварна за любезното съдействие.