4 медала за лекоатлети от СКЛА „Добруджа” от Национален турнир

Спортният клуб по лека атлетика “Добруджа” завоюва 4 медала на Национален шампионат за юноши и девойки под 18 години в град София. Това съобщи за Добрич онлайн треньорът Галин Костадинов.

4 медала за лекоатлети от СКЛА „Добруджа” от Национален  турнир

В състезанието премериха сили 7 състезатели.

Тодор Петров завоюва 2 медала – златен и сребърен. Той стана шампион в дисциплината „тласкане на гюле” и втори - в  „мятане на диск”. Невена Христова спечели златен медал в дисциплината „мятане на диск”, а Ивайло Иванов стана втори в дисциплината „хвърляне на чук”. Двамата ще участват на Балканските игри на 11 и 12 юни.

В шампионата отличия завоюваха още Дияна Стоянова, която стана четвърта в дисциплината „хвърляне на чук”, Драгомир Иванов – шести в дисциплините „тласкане на гюле” и „мятане на диск”  и Виктор Карамфилов – пети в дисциплината „мятане на диск”.

Треньорът Галин Костадинов сподели, че е доволен от всички състезатели, които са премерили сили в турнира и им пожела още много добри представяния и високи постижения.