ФК „Бенковски“ триумфира с Купата на Лигата

Победителят детронира шампиона от АМФЛ – тимът на „Безобразните“

Отборът на ФК „Бенковски“ стана първенец в турнира за Купата на Лигата, организиран от екипа на АМФЛ - Добрич. Футболната надпревара се проведе на новоизграденото игрище в комплекс „Балик“. На финала победителите детронираха шампиона от АМФЛ - тимът на “Безобразните“, записал 26 победи от 26 мача в първенството по-рано през сезона. Първият кръг премина без особени изненади, като МФК „Царичино“ преодоля „Спортист“ със 7:2. Съставът на „Дружба“ надделя с 6:1 над ФК „Наздраве“, а „Добрич-Балик“ отстъпи пред „Гранде“ с 0:3. ФК „Бенковски“ пък не срещна съпротива от „Бирените Чудовища“. „Едногодишните“ и СТБ „Добрич“ си спретнаха шоу, завършило 3:5 в полза на гостите след обрат.

В полуфиналната фаза от състезанието се срещнаха „Гранде“ - ФК „Бенковски“ и „Безобразните“ – „Дружба“. Първият двубой завърши 2:2 в редовното време и се стигна до дузпи. След шест изпълнени наказателни удара футболистите на „Бенковски“ се добраха до успеха с 4:5, след като вратарят Николай Иванов първо спаси дузпа, за да изпрати съотборниците си на финал. Вторият полуфинал бе лишен от такава интрига. Там „Безобразните“ пречупиха безпроблемно съпротивата на съперниците си от „Дружба“ /Люляково/ с 6:1. Така във финалната битка сили мериха двата най-добри тима в турнира - ФК „Бенковски“ срещу „Безобразните“. Символичните гости поведоха още в 9-ата минута, чрез Станислав Маринов.

Момчетата от „Бенковски“ обаче не се отказаха да търсят положително развитие и вкараха изравнително попадение в последната минута на първата част след точен завършващ шут на Симеон Митев. През второто полувреме домакините продължиха с активните действия, довели до още две попадения. Головете на успокоението реализираха Диян Диянов и Симеон Митев, с което оформиха крайното 3:1 и вдигнаха над главите си шампионската купа.