„Устрем“ срази „Рилци“ за първа есенна победа

Момчетата на Валентин Пейчев остават единствени без успех на североизток

Регионалното дерби от V кръг на Североизточна трета лига между отборите на „Рилци“ и „Устрем“ /Дончево/ завърши при резултат 1:5 в полза на гостите. Срещата се състоя на игрището с изкуствена трева в близост до стадион „Дружба“ при подчертан зрителски интерес. Наред с това двете формации търсеха първа есенна победа, за да се измъкнат от дъното на класирането. Щастието се усмихна на дончевци, които прибавиха дебютни три точки към актива си с резултатна игра. Иначе двубоят се разви благоприятно за младата и симпатична формация от добричкия квартал, достигнала до преднина след десетина минути игра. Избраниците на треньора Валентин Пейчев осъществиха комбинативна бърза атака през центъра, завършена хладнокръвно от Дейвид Филипов за 1:0. До края на първото полувреме по-опитните футболисти от Дончево направиха опити да изравнят, но без резултат.

След почивката гостите заиграха далеч по-активно и се настаниха трайно в съперниковата половина. Равенството дойде едва в средата на втората част, когато Дони Дончев бе преквалифициран в нападател и с глава възстанови равновесието - 1:1. Отново той доведе нещата до 2:1 за „Устрем“ с прецизен удар, направил безпомощен Пенко Димов. На 3:1 след хубав самостоятелен пробив покачи Николай Илиев. В заключителните минути на мача дойде ред да се разпишат влезлите от резервната скамейка Илиян Неделчев и Роберто Марков, оформили разгромното 5:1 за дончевци. В следващия шампионатен кръг „Устрем“ гостува на „Ботев“ /Нови пазар/, а „Рилци“ излиза на терена на „Локомотив“ /Русе/.
Резултати в останалите срещи от V кръг в Североизточна трета лига: „Лудогорец III“ /Рз/ - „Черноморец“ /Бч/ - 1:0, „Дунав“ /Рс/ - „Спортист“ /ГТ/ - 5:2, „Черноломец“ /П/ - „Септември“ /Т/ - 3:1, „Светкавица“ /Тщ/ - „Ботев“ /Н. пазар/ - 0:2, „Волов“ /Шн/  - „Доростол“ /Сс/ - 3:1 и „Спартак II“ /Вн/ - „Локомотив“ /Рс/  - 1:1.