Първа победа под ръководството на Атанасов взе „Добруджа“

Андриян Димитров изпъкна с две попадения и асистенция при 3:0 над „Левски“ /Лом/

Дебютна победа под ръководството на назначения наскоро старши треньор Атанас Атанасов и първа домакинска от началото на сезона във Втора лига постигнаха футболистите на „Добруджа“. Това стана с класическото 3:0 над „Левски“ /Лом/ в мач от 13-ти кръг на първенството във втория ешелон на страната. В герой за „жълто-зелените“ в двубоя се превърна Андриян Димитров. Офанзивният състезател реализира две от попаденията за успеха, а при третото се отчете с асистенция към своя съотборник в атакуващ план Рангел Абушев. Начални 45 минути с фланелката на тима от Добрич записа привлеченият през миналата седмица румънец Драгош Фирцулеску. Иначе домакините до голяма степен изковаха трите точки с напориста игра през първото полувреме, когато взеха преднина от два гола. Течеше 10-ата мин. на срещата, Андирян Димитров навлезе от дясно скоростно в нак. поле на гостите и пусна топката покрай вратаря Дамянов за 1:0. Отново той в 41-ата изненада съперниковия страж с нисък премерен шут в десния му ъгъл – 2:0.

Класическо измерение на резултата в 50-ата мин. за добруджанци даде Рангел Абушев. В основата на попадението бе отново Ан. Димитров, който напредна по десния фланг и намери пред рамката нападателя, който с точен шут фиксира крайното 3:0. До края на мача гостите от Лом се постараха да достигнат поне до почетен гол, но защитниците в жълто-зелени екипи и най-вече вратарят Димитър Илиев проявиха хладнокръвие и не допуснаха изненади. Благодарение на спечелените точки добричлии се изкачиха до 14-а позиция в класирането с 13 пункта, дошли след 3 победи и 4 равенства. На 23 октомври следва гостуване в Разград на „Лудогорец II“.       За „Добруджа“ играха: Д. Илиев, Ив. Жечков, М. Начев, Ах. Адемов, Ив. Минчев, Як. Идризов, Ан. Димитров /89 - Д. Мариянов/, Том /62 - Кр. Бешев/, Р. Абушев /72 - Б. Христов/, Д. Фирцулеску /46 - М. Максимов/, Д. Станчев /46 - Д. Димов/.