Ценна спасителна победа изкова „Добруджа“

Добричлии прекършиха с класическото 3:0 отбора на „Септември“ от Симитли

Победа с цената на повече от 3 точки измъкна футболният тим на „Добруджа“ в битката за оцеляване във Втора лига на България. В мач от ХХV шампионатен кръг добричлии се наложиха у дома с 3:0 над опашкаря „Септември“ /Симитли/. По този начин „жълто-зелените“ вече имат актив от 39 точки и заемат 13-о място в класирането. Така в оставащите три кръга авансът за избраниците на треньора Атанас Атанасов трудно може да бъде стопен от преследвачите към спасителния бряг. Игнорирайки неизвестните и калкулациите преди началния съдийски сигнал на стадион „Дружба“, домакините проявиха самообладание и кураж, отвел ги до закономерен успех срещу съперника от югозападната част на страната. С фантазия и креативност добруджанци заслужено поведоха в резултата още в 10-ата минута на двубоя. Ивайло Лазаров се пребори за висока топка в нак. поле и насочи кълбото към Денислав Станчев, който опъна мрежата за 1:0.

В 36-ата мин. Божидар Чуканов на два пъти пропусна да покачи, след като стреля в тялото на тъмнокожия вратар Моси. Стражът обаче капитулира шест минути пъ-късно. Триходова комбинация подхваната по лявия фланг от Ахмед Адемов, премина с пас в пеналта към Андриан Димитров, подал зад гърба си към Стефан Митев, който прояви хладнокръвие и покачи на 2:0. Настоятелността на домакините в атакуващ план получи реализация за трети път малко след почивката. В 47-ата мин. Лазаров оползотвори техничен пас на Ст. Митев около точката за изпълнение на дузпа и с прецизен удар доведе нещата до 3:0.  В следващия кръг „Добруджа“ гостува на терена на „Янтра“ /Габрово/.