Повече от 1700 изпълнители на събора край Дебрене в община Добричка на 25 юни

Повече от 1700 изпълнители на събора край Дебрене в община Добричка на 25 юни
Изпълнители на възраст от 3 до 91 години ще се представят в 53-тото издание на фестивала „Песни и танци от слънчева Добруджа“, който Община Добричка десетилетия организира в последния съботен ден на месец юни в местността Славната канара край село Дебрене.

Най-мащабното културно събитие на Община Добричка ще бъде открито в 9.30 часа от кмета Соня Георгиева. На четири естради ще излязат повече от 1700 изпълнители на автентичен и обработен фолклор от България и Румъния - певци, инструменталисти, танцьори, разказвачи, певчески и танцови състави, групи за народни обичаи, оркестри и ансамбли.


След като организаторите на събитието изпратиха покани до всички общини в България, за участие в събора са регистрирани 68 певчески групи, 27 танцови състава, четири групи за народни обичаи, повече от 40 индивидуални изпълнители. Най-малките участници са само на три години. Най-възрастният участник е 91-годишният Димитър Стойков. Самодейците ще се бъдат оценявани от четири журиращи екипа, които ще наблюдават изпълненията им на четирите естради. Сред оценяващите ще бъде и експерт от Института за етнология и фолклористика към БАН. 


И през 2022 година съборът „Песни и танци от слънчева Добруджа” в община Добричка е включен в Националния културен календар на България и ще определи фолклорните изпълнители, които ще представят област Добрич в дванадесетото издание на Националния събор на народното творчество в Копривщица в дните от 5 до 7 август.


 


ПРОГРАМА


ЗА   ФОЛКЛОРЕН  СЪБОР


„ПЕСНИ  И  ТАНЦИ  ОТ  СЛЪНЧЕВА  ДОБРУДЖА” –


ДЕБРЕНЕ – 25.06.2022 година


 


9,30 ЧАСА – Откриване от Кмета на Община Добричка г-жа Соня Георгиева


9,40 ЧАСА – Поздрав от Представителна  фолклорна   танцова студия „Добруджа“  с главен художествен ръководител Стоян Господинов и Фолклорна певческа група 


„Пъстроцвет“ - община Добричка


 


КОНКУРСНА ПРОГРАМА


ПЪРВА ЕСТРАДА


10:00 часа


1. Детска градина с. Стефан Караджа, община Добричка


2. Детска градина „Първи юни“ с. Бранище,община Добричка


3. НЧ „Пробуда-1896 ” с. Победа, община Добричка


4. НЧ „Напредък – 1942“ с. Дончево, община Добричка


5. НЧ „Светлина-1941“ с. Ведрина, община Добричка


11:00 часа


6. НЧ „Нов живот–1941 ”, с. Черна, община Добричка


7. НЧ „Свобода -1940“ с. Стожер, община Добричка


8. НЧ „Гео Милев-1940”  с. Житница, община Добричка


9. НЧ „Асен Златаров – 1940“, с. Стефан Караджа, община Добричка


11:30 часа


10. Изпълнения на румънски състави


12:00 часа


11. НЧ „Димитър Минчев – 1896“ с. Паскалево, община Добричка


12. НЧ „Асен Златаров – 1941“ с. Полк. Иваново, община Добричка


13. СУ „Св. Климент Охридски“,  град  Добрич


14. НЧ „Христо Ботев – 1941“ с. Батово, община Добричка


15. НЧ „Георги Тодоров – 1940“ с. Владимирово, община Добричка


13:00 часа


16. Национално училище за фолклорни изкуства „Филип Кутев“, град Котел


17.  НЧ „Просвета – 1900“ с. Соколово, община Балчик


18. НЧ „Пробуда – 1941“ с. Кардам, община Ген. Тошево


19. Клуб на пенсионера „Хан Кардам“ - с. Кардам, община Ген. Тошево 


20. НЧ „Христо Смирненски – 1941“ с. Сенокос, община Балчик


 


14:00 часа


20. СУ „Св. Климент Охридски“, град Добрич


Детски народен оркестър „Клименто“


14:30 часа


 


КРАЙ НА ПРОГРАМАТА НА ПЪРВА ЕСТРАДА


 


ВТОРА ЕСТРАДА


10:00 часа


1. НЧ „Светлина – 1940“ с. Ловчанци, община Добричка


2. НЧ „Асен Златаров – 1941“ с. Полковник Иваново, община Добричка


3. НЧ „Св. Св. Кирил и Методий – 1941“ с. Методиево, община Добричка


4. НЧ „Възраждане – 1941“ с. Одринци, община Добричка


5. НЧ „Св. Св. Кирил и Методий – 1900“  с. Ф. Денково, община Добричка


6. НЧ „Просвета – 1940“ с. Хитово, община  Добричка


7. НЧ „Просвета – 1940“ с. Плачи дол,община  Добричка


8. Пенсионерски клуб „Здравец“ с. Плачи дол, община  Добричка


9. НЧ „Христо Смирненски – 1947“ с. Одърци, община  Добричка


11:00 часа


10. НЧ „Св .св. Кирил и Методий-1942” с. Бенковски, община Добричка


11. Клуб на пенсионера „Надежда“,  град  Шабла


12. НЧ „Добри Чинтулов – 1941“ с. Воднянци, община Добричка


13. НЧ „Димитър Паскалев – 1940“  с. Росеново, община Добричка


14. Клуб на пенсионера „Добруджански славей“  - град Ген. Тошево


12:00 часа


15. НЧ „Йордан Йовков – 1943“ с. Люляково, община Ген. Тошево


16. НЧ „Стефан Караджа – 1942“ с. Малина, община Ген. Тошево


17. Александър Димитров  - град Добрич


18. Клуб „Пъстър хоровод“,  град Добрич


19. Пенсионерски клуб „Добруджански глас“ - град Добрич


12:30 часа


20. Изпълнения на румънски състави


13:00 часа


21. НЧ „Свобода – 1897“ с. Гурково, община Балчик


22. Клуб на пенсионера „Отец Паисий“ - град Добрич


23. НЧ „Христо Ботев – 1941“ с. Миладиновци, община Добричка


24. Клуб на Пенсионера № 2 град  - град Генерал Тошево


 


14:00 часа


 


КРАЙ НА ПРОГРАМАТА НА ВТОРА ЕСТРАДА


 


ТРЕТА ЕСТРАДА


10:00 часа


1. НЧ „Асен Златаров – 1940“ с. Стефан Караджа, община  Добричка


2. НЧ „Просвета – 1940“ с. Царевец, община Добричка


3. ОУ „Климент Охридски“ с. Смолница, община Добричка


4. НЧ „Стефан Караджа – 1942“ с.Смолница, община Добричка


5. НЧ „Никола Й.Вапцаров-1941” с. Стефаново, община Добричка 


11:00 часа


6. НЧ „Йордан Йовков – 1941“ с. Котленци, община Добричка


7. НЧ „Захари Стоянов – 1940“ с.Овчарово, община Добричка


8. НЧ „Христо Ботев – 1941“ с. Козлодуйци, община Добричка


9. НЧ „д-р Йосиф Йосифов – 1884“ с. Карапелит, община Добричка


10. СУ „Никола Вапцаров“  - с.Карапелит, община Добричка


11. НЧ „Георги Сава Раковски – 1920“  с. Златия, община Добричка


12:00 часа


12.НЧ „П.Р. Славейков – 1942“ с. Бранище,община Добричка


13. Антон Тодоров  с. Дебрене, община Добричка


14. НЧ „Васил Левски – 1941“ с. Тянево, община Добричка


15. НЧ „Александър Гичев“ с. Василево, община Ген. Тошево


16. НЧ „Светлина – 1941“  град Ген. Тошево


17. НЧ „Стефан Караджа – 1941“ и  Пенсионерски клуб - с. Чернооково, община  Ген. Тошево


13:00 часа


18. НЧ „Учител – 1906“ с. Слънчево, община Аксаково


19. СУ „Гео Милев“ - град Варна


20. Детска самодейна група „Медени гласчета“ -  град Каварна


21.Клуб на пенсионера - град Каварна


 


14:00 часа


 


КРАЙ НА ПРОГРАМАТА НА ТРЕТА ЕСТРАДА


 


ЧЕТВЪРТА ЕСТРАДА


10:00 часа


1. Изпълнения на румънски състави


11:00 часа


2. НЧ „Добри Чинтулов – 1941“ с. Славеево, община Добричка


3. НЧ „Стефан Караджа -1941“ с. Лясково, община Добричка


4. НЧ „Искра “ с. Врачанци, община Добричка


5. НЧ „Йордан Йовков – 1941“ с. Камен, община Добричка


6. НЧ „Светлина – 1940“ с. Ловчанци, община Добричка


7. Клуб на пенсионера „Здравец – 2013“ с. Победа, община Добричка


8. НЧ „Зора – 1894“ - град  Шабла


9. НЧ „Стефан Караджа – 1941“ с. Стражица, община  Балчик


12:00 часа


10. НЧ „Пробуждане – 1898“ с. Ломница, община Добричка


11. НЧ „Победа – 1941“ с. Горичане, община Шабла


12. НЧ „Свобода – 1940“ с. Граничар, община Шабла


13. НЧ „Просвета – 1924“ с. Стан, община Нови пазар,област Шумен


14. НЧ „Светлина – 1952“ с. Галата, област Ловеч


13:00 часа


15.Клуб на пенсионера „Европейски гласове“ - град Добрич


16.НЧ „Просвета 1905“ - град Аксаково, област Варна


17. НЧ „Искра – 1927“ с. Равна гора, община Аврен, област Варна 


18.НЧ „Отец Паисий“ с. Езерец, община Шабла


 


14:00 часа


 


КРАЙ НА ПРОГРАМАТА НА ЧЕТВЪРТА ЕСТРАДА


 


Организационният комитет на фолклорния фестивал „Песни и танци от слънчева Добруджа“ уведомява, че при влошени метеорологични условия конкурсната програма ще се проведе в читалищните сгради в четири населени места в община Добричка:


село Паскалево – първа естрада


село Ловчанци – втора естрада


село Дончево – трета естрада 


село Победа – четвърта естрада.


 


Организаторите пожелават успех и добро настроение на всички участници!


Коментирай

Споделете в социалните мрежи:

Google+