Тричленна комисия с председател Михаил Марковски – председател на Асоциацията на сомелиерите в България оценява днес записалите се за участие в конкурса за най-добро вино реколта 2022 г. Церемонията започна от 10.00 часа в зимната градина на хотел „Добруджа“.
"Благодаря на всички добруджански производители, които се включиха в конкурса и на организаторите. Приятно учуден съм от количеството представени образци – 60 броя. Видно е, че във Вашата област много сериозно и с любов се отнасят към винопроизводството." - каза Михаил Марковски и сподели, че за него няма лошо вино. Критериите, по които оценява журито са чистота в аромата, чистота във вкуса - баланс между сладко и кисело и общо впечатление от продукта.
Победителите ще бъдат обявени на 14 февруари по време на празничното зарязване на лозята. По традиция във всяка категория се връчват грамота и предметна награда на класираните на първо, второ и трето място.