Каварна беше домакин на XVII международен турнир по карате „Купа Каварна“

Турнирът е част от календара на Българската национална федерация карате и е организиран от Централния полицейски карате джу-джицу клуб и Клуба по бойни спортове „КАЛИАКРА“

За поредна година Каварна домакинства международния турнир по карате „Купа Каварна“. Традиционната надпревара се проведе под патронажа на кмета на Община Каварна Елена Балтаджиева, която лично даде старт на първенството.

Официален гост на откриването беше Шихан Тони Петров - главен инструктор в МВР и треньор на националния полицейски отбор по карате.

Участие в турнира взеха около 400 състезатели от 17 клуба от страната и един отбор от Румъния в дисциплините „Ката“ и „Кумите“.

18 съдии, от които четирима турски, оценяваха представянето на каратеките. Отборът на домакините от Клуб по бойни спортове „Калиакра“ се представи с 16 състезатели в двете дисциплини. В крайното класиране каварненските състезатели комплексно заеха първо място, като спечелиха 11 златни, 2 сребърни и 10 бронзови медала.