Убедителна победа на Добруджа срещу Марек с 6:2

Голмайстори: 1:0 Преслав Йорданов /8-а /дузпа/, 2:0 Стефан Статев /12-а/, 2:1 Александър Башлиев /16-а, /дузпа/, 3:1 Преслав Йорданов /23-а/, 4:1 Шериф Осман /38-а/, 5:1 Андриан Димитров /61-а/, 5:2 Александър Близнаков /75-а/, 6:2 Раиф Мурадов /89-а, автогол/

Добруджа записа убедителна победа с 6:2 срещу Марек Дупница в 15-и кръг на Втора футболна лига.

Момчетата на Радомир Тодоров изиграха един страхотен мач, а публиката на стадион Дружба видя добър футбол, две дузпи и общо осем гола.

Първият удар към вратата на гостите отправи Стефан Статев, но топката мина около гредата. В 8-ата минута Преслав Йорданов бе съборен в наказателното поле на Марек, сам изпълни дузпата и откри головия актив за Добруджа. 4 минути по-късно Стефан Статев увеличи на 2:0. Марек върна едно попадение, след отсъдена дузпа и реализирана от Александър Башлиев.

Брилянтната игра на Добруджа през първите 45 минути продължи с високо темпо и до края на полувремето се увенча с още две точни попадения. В 23-ата мин., след поредна атака на домакините, Преслав Йорданов получи точен пас и вкара топката за 3:1. В 38-ата мин. Шериф Осман отправи дълъг мощен удар към вратата на Марек и вкара топката директно в мрежата на противника.

След почивката Добруджа продължи с добрата си игра. В 61-ата минута Андриан Димитров получи топката, преодоля на два пъти защитата на Марек и стреля директно във вратата на Марек за 5:1. Гостите атакуваха в 69-ата минута не само вратата на Добруджа, но и вратаря Георги Аргилашки. Играч на Марек влезе остро с бутонките си в тялото на Аргилашки, за щастие, без сериозни последици за стража на Добруджа. Малко по-късно в полза на гостите бе отсъден пряк свободен удар. Александър Близнаков отправи точен удар и намали на 2:5. Крайният резултат 6:2 оформи в 89-ата мин. Раиф Мурадов от Марек, който си отбеляза автогол.