Бербо с гол, Юнайтед изравни Сити на върха

Димитър Бербатов отбеляза 9-ия си гол за сезона чрез една от двете дузпи за Манчестър Юнайтед, с които "червените дяволи" наказаха Стоук Сити с 2:0 в XXIII кръг на Висшата лига в Англия.

С две дузпи Манчестър Юнайтед победи Стоук Сити с 2:0 на "Олд Трафорд" и се изравни с лидера Манчестър Сити, който падна като гост с 0:1 срещу Евертън в XXIII кръг на Висшата лига. Юнайтед е втори с 54 т. (56:21), а Сити още е лидер със същия точков актив, но по-добра голова разлика (60:19).

Сър Алекс Фъргюсън направи подарък с ден закъснение на Димитър Бербатов за 31-ата му годишнина, като го пусна титуляр и Бербо игра пълни 90 минути.

"Червените дяволи" надиграха тотално съперника, а съдията Майк Джоунс не даде още две чисти дузпи за победителите.

Още след първия четвърт час игра домакините натикаха Стоук в собствената му половина, откъдето Стоук почти не успя да излезе до края.

В 38-ата мин. откри Хавиер Ернандес - Чичарито от първата свирната дузпа, отсъдена за нарушение срещу Парк Джи Сун с участието и на Бербо в комбинацията. Партньорът на българина в атака този мач литна вратаря в обратния ъгъл за 1:0

В 53-ата минута домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа, след като Джонатън Уолтърс повали откъсващия се отляво Антонио Валенсия.

Този път Димитър Бербатов застана зад бялата точка и с плътен удар в долния ляв ъгъл направи резултата 2:0, отбелязвайки 7-ия си гол в Премиър лийг (от 10 мача) и общо девети във всички състезания от началото на сезона.

Реферът Майк Джоунс не свири още две дузпи за домакините, като по-чистата бе в 71-ата мин. срещу Патрис Евра след пас на Бербо.

В 92-ата мин. чист пропуск лиши Бербатов от втори гол при пресечка след пас на Валенсия, при която българинът не оцели с деснячката от 3 метра полупразната врата на гостите.

На вратата на Юнайтед отличен дебют като титуляр направи третият страж на "дяволите" Бен Еймъс, който се справи и с двете голови положения за гостите. Първият Давид де Хеа бе болен, а резервният Андерс Линдегард получи контузия по време на вчерашната тренировка.

Стоук Сити остана 8-и във Висшата лига с 30 т.

Манчестър Юнайтед: Амос, Фърдинанд, Евра, Еванс, Смолинг, Карик, Валенсия, Парк, Скоулс, БЕРБАТОВ, Ернандес (73 - Гигс);

Стоук Сити: Сьоренсен, Хут, Уилкинсън, Шоукрос, Пенант, Паласиос (75 - Делап), Уайтхед, Уилсън, Крауч (57 - Джером), Уолтърс (75 - Фулър).