Добруджа с победа и загуба за ден

Добруджа спечели едно областно дерби, но загуби второто.

Първо тази сутрин футболистите на Добруджа спечелиха първия си мач за годината. В контрола в Добрич те победиха Септември (Тервел) с 2:1. И двата гола за победителите вкара Денис Судин - Мондрито. След тях гостите вкараха почетен гол, отбелязан от Георги Денев.

В този мач за жълто-зелените играха предимно привлечените през лятото юноши от школата на Добруджа.

Причината бе, че по-късно същия ден добричлии срещнаха и Калиакра в мач от турнира Албена къп, игран в едноименния курорт. Каварненци се наложиха с 1:0 с гол на Герасим Заков още в 13 мин.

Пълни 90 минути за Добруджа игра Павел Панов, който бе заел място в центъра на добричката отбрана и се понрави на публиката с изявите си. Другият нов футболист, който също е на проби при добричлии - Станимир Андонов, влезе в игра след почивката и игра през цялото второ полувреме като десен халф.