В с. Спасово се проведе турнир по конен спорт
В надпреварата участваха водещи клубове от Добрич, Варна, Шумен, както и представители на селата Малка Смолница и домакините от Спасово

Състезанието беше открито от кмета на Община Генерал Тошево Валентин Димитров и кмета на село Спасово Андреан Симеонов.
Турнирът привлече голям брой млади надежди – деца, юноши и девойки, които демонстрираха завидни умения и спортен дух. Организаторите бяха подготвили четири различни паркура, съобразени с нивото на подготовка на участниците: Х-паркур с височина на препятствията до 60 см, предназначен основно за най-малките ездачи; Паркур по хронометър с препятствия до 90 и до 100 см; Паркур с еднократен бараж и препятствия до 110 см – най-оспорваното и атрактивно изпитание; Силов паркур – надскачане, една от най-интересните дисциплини за публиката.
В първия паркур с височина до 60 см, където се изявяваха най-вече деца и младежи на възраст между 10 и 16 години, победител стана Ева Теохарова от Варна с кон "Сливен", която се отличи със стабилно представяне и отлична техника на водене на коня си. Освен това тя премина и най-бързо трасето.
Кулминацията на турнира беше състезанието при препятствия до 110 см с еднократен бараж. След напрегната надпревара купата заслужено грабна Екатерина Недкова от Шумен с кон "Арецо".
Изключително зрелищен беше и силовият паркур - надскачане, в който участие взеха сестрите Екатерина и Марина Недкови от град Шумен – и двете национални състезателки. Те показаха невероятно майсторство, като достигнаха до преодоляване на препятствия с височина 150 см. В крайна сметка победата в тази оспорвана битка бе за Екатерина Недкова.