Добруджа отново ще е на финал

Победата над Спартак (Варна) на практика класира хандбалистите на Добруджа за четвърти пореден път на финал.

В мач от мъжката Национална хандбална лига Добруджа победи Спартак (Варна) с 23:20 пред около 350 зрители в зала "Русалка" в Добрич. Двубоят бе пряк спор за второто място.

На почивката авансът на домакините бе 12:9. Втората част започна с много силна игра на хандбалистите на Добруджа и преднината им достигна 8 гола - 19:11, което предреши крайния победител в срещата.

Загубата слага край на шампионските амбиции на Спартак. Варненци ще трябва да се задоволят с бронзовите отличия. Ако Добруджа не допусне някоя изненадваща загуба до края на редовния сезон, което е малко вероятно, добричлии ще спорят за шампионското злато с Шумен за четвърта поредна година.