Добруджа изпусна победата срещу Сливен

Едната точка все пак изкачи отборът от Добрич над зоната на изпадащите.

Въпреки огромното желание за победа и категоричното превъзходство през всичките 90 минути, Добруджа не успя да спечели домакинството си на Сливен. Мачът от Източната Б група, игран на стадион "Дружба" в град Добрич, завърши 0:0.

Жълто-зелените достигнаха до десетина много добри възможности за гол, но не успяха да ги оползотворят.

Гостите от Сливен имаха само едно положение през целия мач, но и те пропуснаха златен шанс в последната минута на редовното време.

След 4 пролетни кръга Добруджа все още няма отбелязан гол. Адмирации заслужава защитата на отбора, която е допуснала само 1 гол през 2012 година.

Точката е трета за жълто-зелените от 4 мача през пролетта, всички - спечелени от нулеви равенства.

С този кръг приключи вторият дял в шампионата. Предстои отборите да се срещнат за трети път.

С добавената днес точка Добруджа се изкачи на спасителната седма позиция, с равни точки с Несебър и аванс вече от 3 пред Спартак (Варна).