Добруджа разби ЦСКА

Нова победа по пътя към класиране на финал записаха хандбалистите на Добруджа.

Добруджа победи ЦСКА в мач от мъжката Национална хандбална лига, игран в зала "Русалка" в Добрич.

Гостите от София закъсняха с половин час за двубоя, поради транспортни проблеми, но все пак бе решено армейците да бъдат изчакани и мач да има, макар и започнал с 50 минути след 14 часа, за когато бе насрочен.

Първата част приключи при 17:8 за Добруджа. През второто полувреме разликата не само се увеличи, но Красимир Коев, Христо Йорданов, Венци Петров и Тансер Надир се надпреварваха кой ще вкара по-красив гол във вратата на ЦСКА. В крайна сметка Добруджа се наложи с 40:17.

Във вторник, от 18.30 часа, в зала "Русалка" в Добрич хандбалистите на Добруджа и младежкият национален отбор на България отново ще се срещнат в контрола.

Трикольорите, водени от треньора Христо Йорданов - хандбалист на Добруджа, са на подготвителен лагер в Добрич. В петък Добруджа победи националите на България с 41:25 в първата проверка между двата отбора.