Юнаци: Добруджа спечели мача на сезона и засили Спартак към В

Край на головата суша, Добруджа взе много ценни 3 точки от гостуване на пряк конкурент за оставане при професионалистите.

Подкрепяни мощно от над 50 човека от Добрич, футболистите на Добруджа победиха Спартак насред Варна с 1:0.

Първият гол за Добруджа през 2012 година отбеляза Николай Станков. Той се разписа във вратата на соколите 15 минути след почивката.

С добавените днес 3 точки Добруджа вече има аванс от цели 6 пред Спартак.

Добричлии заемат спасителната седма позиция в Източната Б група с преднина от 3 точки пред осмия Несебър, който в неделя гостува на Сливен.

Вече трети мач пък Добруджа запазва вратата си суха. Защитата на отбора показва завидна успеваемост през тази година с един допуснат гол от пет пролетни кръга.

Феновете на Добруджа изразиха по време на мача във Варна подкрепата си към капитана на националния отбор на България Стилиян Петров. Вчера стана ясно, че халфът на Астън Вила е болен от левкемия. Трансперант с надпис "Стельо, Добруджа е с теб" издигна публиката от Добрич.