Нико Розберг отвя конкуренцията в Китай

Германецът с първа победа във Формула 1 в кариерата си.

Нико Розберг отвя конкуренцията в Гран При на Китай и спечели първата победа в кариерата си във Формула 1. Германският пилот на Мерцедес се възползва от първата си стартова позиция, не изпусна лидерската позиция и триумфира с повече от 20 секунди аванс пред втория Дженсън Бътън от Макларън. Трети финишира Люис Хамилтън с Макларън. Първите три болида са със двигатели на “Мерцедес”.

Триумфът направи Розберг първият нов победител във Формула 1 след Хейки Ковалайнен, който през 2008 г. спечели Гран При на Унгария. Това беше преди 64 състезания.

Третото място на Люис Хамилтън помогна на британеца да излезе начело в класирането за сезона с 45 точки. Две точки по-назад е съотборникът му Дженсън Бътън. Деветото място на Фернандо Алонсо позволи на пилота на Ферари да заеме трето място с 37 точки, една повече от Марк Уебър. Австралиецът завърши четвърти, след като в последните две обиколки изпревари световния шампион Себастиан Фетел. Михаел Шумахер с Мерцедес, който стартира от втора позиция отпадна в 16-ата обиколка, след като при първото спиране в бокса едната гума не беше добре затегната и колелото изпадна на пистата.