Девойките на ВК "Добруджа 07" спечелиха квалификационния турнир в Бургас

Девойките младша възраст на Волейболен Клуб "Добруджа 07", водени от треньора Петър Пенев, спечелиха квалификационния турнир от Държавното първенство.

Турнирът се проведе вчера и днес в зала "Младост" в град Бургас.

В първия ден на състезанието младите добрички волейболистки се наложиха с 3:2 гейма над домакините от "Бургас 07". Днес те победиха със същия резултат и състава на "Спартак" Варна. Първото място им гарантира участие в зоналните турнири на 16-те най-добри отбора в тази възрастова група.

В четвъртък (26 април) за София ще отпътуват и волейболистите юноши старша  възраст. В залата на ЦСКА -  "Васил Симов", на 27 и 28 април те ще взема участие в квалификационен турнир от Държавното първенство заедно с отборите на домакините, "Арда" Кърджали и "Монтана".